Jak podgrzać termofor z pestek wiśni

Jak podgrzać termofor z pestek wiśni w mikrofali lub piekarniku?

Odkąd szyję moje Yokompresy, praktycznie na każdym kroku słyszę pytania: Jak to w ogóle działa oraz jak podgrzać termofor z pestek wiśni? Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, zdecydowałam się wyjaśnić nurtujące kwestie w tym artykule. Dla wielu osób to, jak działa taki naturalny termofor, wciąż jest czarną magią – a szkoda! Trzeba to zmienić, ponieważ uważam, że każdy człowiek zasługuje na odrobinę tego naturalnego ciepła.

Termofor z pestkami wiśni – Jak to w ogóle działa?

Zasady działania klasycznego termoforu są dość oczywiste. Do gumowej bańki wlewamy ciepłą wodę i mamy termofor. Inaczej jednak działają naturalne kompresy, w których nośnikiem ciepła są właśnie pestki wiśni. Te drobne kuleczki mają niezwykłą moc magazynowania i oddawania nadanej im temperatury. Oznacza to, że po podgrzaniu termoforu z pestkami wiśni w piekarniku lub mikrofali, będą one trzymały i dzieliły się swoim ciepłem. Natomiast po schłodzeniu ich w zamrażarce lub lodówce, zamienią się w zimny okład. Jednak w tym artykule zostańmy przy tej pierwszej funkcji. Poniżej znajdziesz odpowiedź na to, jak bezpiecznie podgrzać termofor z pestek wiśni dla dorosłych w domu. A na końcu tego tekstu opiszę, w jaki sposób naturalny kompres może przynieść ci ulgę.


🔥 Jak zagrzać termofor z pestek wiśni w piekarniku

To, jak długo i w jakiej temperaturze należy ogrzewać termofor w piekarniku, zależy w dużej mierze od jego wagi oraz kształtu. Pestki wiśni muszą muszą mieć chwilę, aby zaabsorbować ciepło, dlatego innego czasu w piecu będą potrzebowały duże termofory dla dorosłych, a innego te małe, dla niemowlaków. Te mniejsze będą też proporcjonalnie krócej trzymały ciepło. Poniższe wskazówki dotyczą ogrzewania Yokompresów, czyli naturalnych termoforów, które wypełnione są ok. 450-480 gramami pestek wiśni.

  1. Nagrzej piekarnik do ok. 100°C – najlepiej użyć funkcji termoobiegu.
  2. Włóż do piekarnika równo rozłożony termofor tak, aby nie dotykał ścianek.
  3. Poczekaj od 20 do 30 minut.
  4. Wyjmij termofor i ciesz się jego ciepłem.

Co ważne❗ Termofor będzie ciepły już po kilku minutach, jednak jeśli zależy Ci na tym, aby dłużej był gorący, musisz uzbroić się w cierpliwość i dać mu czas na nabranie odpowiedniej temperatury.

Jak podgrzać termofor z pestek wiśni w piekarniku – kwestie bezpieczeństwa

  • Upewnij się, że piekarnik jest względnie czysty. Jeżeli na jego ściankach lub ruszcie znajdą się resztki jedzenia lub tłuszczu, mogą one się przypalać podczas przygotowywania termoforu.
  • Aby mieć pewność w kwestii higieny, możesz podgrzać termofor na folii lub papierze do pieczenia, aby nie dotykał on bezpośrednio blachy lub rusztu piekarnika.
  • Wywietrz piekarnik. Jeżeli wcześniej była przygotowywana w nim ryba lub inna, intensywnie pachnąca potrawa, wówczas termofor może przejść jej zapachem.
  • Upewnij się, że termofor nie dotyka nagrzanych ścianek lub grilla w piekarniku.
  • Ustaw budzik, żeby przypomniał ci o pozostawionym w piekarniku termoforze z pestek wiśni.
  • Pamiętaj o WYŁĄCZENIU funkcji „grill”. Rozgrzany grill może przypalić bawełnę.

Termofor z pestek wiśni – jak zagrzać?

Tak na prawdę to, jak długo należy podgrzewać termofor, zależy w dużej mierze od Twoich upodobań. Podczas pierwszych kilku użyć możesz testować najlepszą kombinację temperatury i czasu. Pamiętaj jednak, aby nagrzanie piekarnika nie przekraczało 120°C. To w mojej ocenie maksymalna bezpieczna temperatura. Pamiętaj, że powyższe wskazówki dotyczą podgrzania termoforu o wadze ok 450g, te mniejsze będą potrzebowały niższej temperatury i krótszego czasu.



🔥 Termofor z pestek wiśni do mikrofali

Jednak piekarnik to nie jedyny sprzęt domowy, który pozwoli ci podgrzać naturalny kompres. Innym, a w dodatku dużo szybszym sposobem, jest przygotowanie termofora w kuchence mikrofalowej. Podczas bolesnego okresu chcemy jak najszybciej przynieść sobie ulgę ciepłym okładem, a mikrofala załatwia sprawę już w dwie minutki. Aby nadać Yokompresowi lub innemu termoforowi z pestek wiśni, odpowiednią temperaturę, skorzystaj z poniższych wskazówek:

  1. Ustaw kuchenkę mikrofalową na 600W.
  2. Włóż termofor do środka tak, aby mógł się swobodnie kręcić.
  3. Ustaw czas na ok. 1-2 minuty.
  4. Wyjmij termofor i przyłóż do wybranej części ciała.

Zanim podgrzejesz termofor z pestkami wiśni w mikrofali:

  • Sprawdź czystość i zapach twojej mikrofali. Bawełna i pestki wiśni, z których zrobiony jest Yokompres, mogą przejąć zapach wcześniej przygotowywanej potrawy. Z tego powodu przed przygotowaniem termofora w mikrofali, warto ją przewietrzyć i przetrzeć ręcznikiem papierowym.
  • Upewnij się, że będzie on mógł spokojnie KRĘCIĆ SIĘ w mikrofalówce. Ten ruch jest niezwykle ważny, ponieważ to dzięki niemu to, co wkładamy do mikrofali, podgrzewa się równomiernie. Jeżeli termofor „utknie” w jednej pozycji, może dojść do przegrzania którejś z jego części.
  • Pamiętaj o bezpieczeństwie i nie trzymaj go tam za długo! Zbyt wysoka temperatura może uszkodzić Yokompres, lub rozgrzać go do takiego stopnia, że mógłby podrażnić Twoją skórę.
  • Po wyjęciu w mikrofali Twój termofor może dawać wrażenie bycia lekko wilgotnym. Zupełnie się tym nie przejmuj. Kuchenka mikrofalowa wyciąga wodę z naturalnych pestek, stąd ten efekt. Twój Yokompres szybko wróci do normy, dzięki temperaturze, którą nabrał.

Potrzebujesz więcej informacji na temat podgrzewania termoforu w mikrofali👇


Ile czasu podgrzewać termofor z pestek wiśni?

Często u osób, które po raz pierwszy korzystają z termoforu z pestek wiśni pojawia się pytanie – po czym poznać, że ten jest gotowy? Jako, że każdy z nas lubi inną temperaturę, moja rada jest taka:

👍 Gdy po przyłożeniu termoforu z pestek wiśni do ciała lub ubrania czujesz kojące ciepło, które przynosi ulgę, to znaczy, że termofor jest idealny!

🤏 Jeżeli jest on niewiele cieplejszy od twojej dłoni i nie czujesz jakieś większej różnicy, daj mu jeszcze trochę czasu na nabranie temperatury (no chyba, że właśnie takie lekkie rozgrzanie lubisz).

✋Natomiast jeżeli wrażenia są zbyt intensywne, owiń Yokompres – termofor z pestek wiśni chustką lub kocem, aby nie podrażnił Twojej skóry, a następnym razem ogrzewaj go nieco krócej.

Gdzie przykładać termofor, gdy już jest rozgrzany?

To, jak podgrzewać naturalny termofor to jedno. Druga kwestia to to, jak używać takiej poduszki z pestek wiśni? Nie ma jednego konkretnego sposobu, którego należy bezwzględnie się trzymać. Spróbuj sama znaleźć najlepszy sposób dla siebie, dostosowany do indywidualnych potrzeb swojego ciała. Pamiętaj jednak o zasadach bezpieczeństwa. Jeżeli chcesz więcej dowiedzieć się na ten temat, sprawdź ten artykuł: Czy używanie termoforu podczas menstruacji jest bezpieczne?

Poniżej przygotowałam dla Ciebie kilka podpowiedzi, jak przykładać termofor z pestek wiśni, aby przyniósł ulgę dokładnie tam, gdzie potrzebujesz:

  • NA PODBRZUSZE – przy ciężkiej miesiączce, niestrawności i zaparciach, skurczach brzucha lub uciążliwościach układu moczowego.
  • NA KARK – aby rozluźnić spięte mięśnie i zrelaksować się. Dwa ramiona Yokompresu układają się na Twojej szyi, a środkowy opada wzdłuż kręgosłupa.
  • NA KRZYŻ – termofor przynosi ukojenie również w napięciach mięśni odcinka lędźwiowego. Można położyć go sobie na plecach lub położyć go za sobą w pozycji siedzącej.
  • NA STAWY – ciepło sprawia, że włókna mięśniowe stają się elastyczniejsze, a dzięki temu zwiększa się ich ruchomość.
  • NA POŚLADKI – czasami zimą, po długim spacerze czy podczas bolesnego okresu, mamy po prostu ochotę usiąść na czymś cieplutkim. I tutaj mam dobrą wiadomość – na termoforze z pestek wiśni można (a nawet warto) siadać!
  • NA COKOLWIEK – w zasadzie termofor z pestek wiśni możesz przyłożyć do dowolnej części ciała. Na stopy, zmarznięte dłonie, przytulić go do serca lub rozgrzać nim zatoki. Jeżeli znajdziesz jakieś jego inne, genialne zastosowanie, o którym nie wspomniałam, to koniecznie daj mi znać 🙂

o YOKO

Wymyśliłam, zaprojektowałam i tworzę naturalne termofory z pestek wiśni w idealnym kształcie. Dopasowują się do ciała i przynoszą ulgę dokładnie tam, gdzie trzeba :)