Czy seks podczas menstruacji to dobry pomysł?


Moim zdaniem jak najbardziej!

Nie widzę przeciwwskazań, powiem więcej, nawet zachęcam was do tego! 
Jeśli tylko obie strony czują się z tym okej, to czemu nie ?

– Co ty gadasz kobieto..!
– No serio mówię !! Posłuchajcie…

Niektórym kobietom pozwala on w poczuciu ulgi w skurczach menstruacyjnych, ponieważ orgazm skutecznie je rozluźnia. Przyjemności nigdy za wiele!

Krew menstruacyjna może służyć jako dodatkowy, naturalny lubrykant ! Super sprawa co nie? Bliskość z drugą osobą, intymny czas spędzony razem! Nie trzeba przecież z tego rezygnować przez te parę dni.

Uprawianie seksu podczas okresu może być przyjemne. Podczas okresu nasze narządy płciowe są bardziej ukrwione co może prowadzić do tego, że mamy większą ochotę na seks i jesteśmy bardziej wrażliwsze na dotyk. Szkoda z tego rezygnować!

Tak więc, jeśli TY czujesz się na siłach i nie masz z tym problemu to śmiało do dzieła! Jeśli twojemu partnerowi to odpowiada i nie ma nic przeciwko to świetnie! Porozmawiajcie o tym, ustalcie granice i zasady! Pamiętacie rozmowa przede wszystkim.

  • Jeśli boicie się widoku krwi to śmiało wskoczcie pod prysznic, albo do wanny 
  • Dbanie o higienę w czasie okresu jest bardzo ważne, o tym należy pamiętać! Przed stosunkiem delikatny prysznic i koniecznie po. Podczas miesiączki jesteśmy bardziej narażone na infekcję, więc pamiętajcie o tym kroku! A i koniecznie siku po seksie (wypłukacie w ten sposób bakterie, które mogły dostać się do cewki moczowej) 
  • Ręcznik pod pupę ważna sprawa ! Szkoda brudzić prześcieradła 😉
  • A i najważniejsze! Pamiętajcie, że podczas okresu też można zajść w ciążę, więc o antykoncepcji nie zapominamy.


o YOKO

Wymyśliłam, zaprojektowałam i tworzę naturalne termofory z pestek wiśni w idealnym kształcie. Dopasowują się do ciała i przynoszą ulgę dokładnie tam, gdzie trzeba :)