randka - relaksujący zestaw prezentowy

Weź się na randkę, czyli jak zorganizować dla siebie relaksujący wieczór?

Budzik znowu dzwoni. Wstajesz, pędzisz do łazienki, ubierasz się i wychodzisz. Po kilku godzinach wracasz do domu, szykujesz obiad, ogarniasz mieszkanie i… padasz zmęczona. Przez zabiegany tryb życia i presję społeczną, czasami nie potrafimy wygospodarować czasu dla siebie. Zapominamy, jak istotna jest kwestia self-care’u. A to dzięki jego wprowadzeniu, dbamy o swoje zdrowie psychiczne, stajemy się bardziej produktywne i poprawiamy jakość relacji z innymi. Dzisiaj opowiem trochę o tym, jak zorganizować idealną randkę z samym sobą i jak może w tym pomóc w tym relaksujący zestaw prezentowy, który skomponowałam właśnie w tym celu 🙂

Dlaczego self care jest tak istotny?

Czasami łapię się na tym, że dni tygodnia zlewają się w jeden długi dzień, oddzielony jedynie przerwą na sen. Mimo że staram się praktykować uważność, codzienne obowiązki czasami zabierają mi tyle czasu, że brakuje go na chwilę dla siebie. Warto zauważyć, że wśród europejczyków jesteśmy narodem, który najszybciej wypala się zawodowo. My naprawdę pędzimy!

👉 Z pomocą wtedy przychodzi mi randka: taka ze sobą. Już od kilku miesięcy przeznaczam minimum godzinę tygodniowo na tego typu spotkanie.

No weź się… na randkę!

Jak przygotować małe tete a tete ze sobą? Tak, jakbyś zabierała na randkę najważniejszą dla Ciebie osobę. Zastanów się, jak chciałabyś spędzić taki dzień i jak rozpieściłabyś ukochaną lub ukochanego. 

Ale najpierw przejdźmy do szczegółów logistycznych! Jestem pewna, że dla bliskiej osoby określiłabyś godzinę rozpoczęcia, atrakcje w trakcie, drobne, rozpieszczające gesty i miłe zakończenie. 

Zrób to też dla siebie!

Zaplanuj dokładną godzinę rozpoczęcia

Bez spóźnień i przekładania! Coś mi mówi, że czas dla samej siebie i tak rezerwujesz o wiele za rzadko, dlatego nie przekładaj randki o minutę, kwadrans, dzień lub tydzień. Zrób to teraz, bez wymówek i słuchania wewnętrznego głosu “Mam jeszcze TYLE do zrobienia!.. „

Oj nie, teraz nie masz – liczy się tylko ten wieczór! Potraktuj siebie priorytetowo, bo w końcu… jesteś osobą, z którą spędzisz całe życie😍

Wymyśl atrakcje

Jak chciałabyś spędzić tę randkę? W domu czy poza nim? Chcesz zrobić coś szalonego czy może ukoić się po całym dniu w biegu? 

Radzę Ci zaplanować atrakcje dla siebie, aby nie skończyć randki zbyt wcześnie. Możesz wykorzystać aktywności, które lubisz robić (książka i ciepły napój?) lub takie, jakich jeszcze nigdy nie wykonywałaś (może ścianka wspinaczkowa lub lekcja tańca?).

Aby ułatwić Ci organizację tego dnia, skomponowałam relaksujący zestaw prezentowy „Wiśniowa obfitość”, czyli gotowy plan na Twoją randkę ze sobą.  W jego skład wchodzi wszystko, co według mnie niezbędne podczas owocnego spotkania: herbata, przy której można zasiąść i zrelaksować się, olejek z wiśni dla pielęgnacji ciała, słodka przekąska, aby jeszcze bardziej umilić sobie ten czas, zakładka do książki i termofor, do którego możesz przytulić się i zaszyć pod kocem.

Jest tu wszystko: coś dla ciała, umysłu, zdrowia i dobrego humoru. Możesz przetestować moje rozwiązanie lub opracować swoje własne.

Zadbaj o midset

Myślę, że podczas randki na pewno chciałabyś chłonąć jej każdą sekundę. Nie pozowliłabyś, żeby atakowały Cię niespokojne myśli, dlatego tak ważne jest oczyszczenie umysłu (i ciała!) z negatywnych emocji, zanim rozpoczniesz spotkanie.

Przed randką możesz powiedzieć kilka afirmacji, chwilę pomedytować lub otworzyć dziennik i przelać dręczące myśli na jego kartki, tak aby rozpocząć ją z uśmiechem i kontynuować z wyrozumiałością dla samej siebie.

Zadbaj o scenerię

Randka to wyjątkowy moment. Nieważne, czy spędzona w domu, czy poza nim, zwykle wiąże się ze specjalnymi atrybutami: ciepłe światło świec, afrodyzjaki, nastrojowa muzyka.

Jeśli jeszcze nie budowałaś takiego klimatu dla siebie, z całego serca radzę Ci spróbować. W nastrojowym świetle nawet dobrze znany kąt Twojego mieszkania nabierze magii. Przygotuj również miękki koc, w tle puść muzykę i oddaj się tej atmosferze.

Zaskocz się!

Randka bez elementu ekscytacji byłaby zwykłym spotkaniem. Tę chwilę dla siebie możesz zaplanować według znanych sobie schematów, jednak polecam trochę zaszaleć, zaskoczyć siebie samą i przygotować przynajmniej jedną, niestandardową rzecz.

To może być przetestowanie nowego przepisu na ciasto lub napój, którego nigdy nie piłaś (na przykład milk tea, którą przygotujesz z użyciem herbaty z relaksującego zestawu prezentowego), ale też ubranie, które lubisz, lecz rzadko zakładasz, bo “nie ma na to okazji”. Już jest!

Dlaczego powinnaś znaleźć dla siebie czas?

O, jak miło jest nam wprowadzać pozytywne nawyki, najczęściej podpatrzone w internecie: regularne ćwiczenia, naukę języków, sobotnie sprzątanie, poranek z wodą z cytryną, eliminację cukru z diety itp. 

Oczywiście, to przydatne, ale niestety kultywuje kulturę produktywności (taką w różowym, sympatycznym papierku). Nie ma nic wspólnego z prawdziwym odpoczynkiem! Dlatego tym razem proszę Cię o wprowadzenie jeszcze jednego nawyku: regularnych spotkań z samą sobą.

Ta pierwsza randka zawsze jest najtrudniejsza: towarzyszy jej niepokój i inne silne emocje. Jeśli nie wiesz, jak się za nią zabrać, idea jest dla Ciebie odległa i czujesz, że Cię przerasta, skorzystaj z relaksującego zestawu prezentowego, który przeprowadzi Cię przez pierwszy wieczór i pomoże w nauce, jak możesz dbać o siebie.

Życzę Ci mnóstwa przyjemności!

o YOKO

Wymyśliłam, zaprojektowałam i tworzę naturalne termofory z pestek wiśni w idealnym kształcie. Dopasowują się do ciała i przynoszą ulgę dokładnie tam, gdzie trzeba :)