4 pomysły na praktyczny i cieplutki prezent dla kobiety

Chyba każdy z nas dostał prezent, z którym nie bardzo było co zrobić, ale i wyrzucić żal. Okazuje się bowiem, że najlepszy prezent dla kobiety to ten, który nie będzie zwykłym “kurzołapaczem”, ale znajdzie swoje praktyczne zastosowanie. I oczywiście mówiąc o użytecznych prezentach dla kobiet, nie mam na myśli nowego żelazka, zestawu garnków lub nowych worków do odkurzacza. Chodzi mi o te podarunki, które wpasowują się w codzienność obdarowanej pani, dbają o jej komfort oraz sprawiają radość za każdym razem, gdy są używane.

Praktyczne (i ciepłe) prezenty dla kobiet 

Znalezienie prezentu dla ukochanej kobiety, który będzie do niej idealnie dopasowany i da jej dużo szczęścia, nie jest prostym zadaniem. Często wymaga poświęcenia czasu, wybadania tematu, a także zrozumienia potrzeb osoby, którą chcemy obdarować. Aby ułatwić ten proces, przygotowałam ściągę sprawdzonych i praktycznych podarunków, jakie można zrobić kobiecie. Każdy z nich łączy jedna cecha, która z pewnością spodoba się paniom: niesienie ciepła!

🎁Termofor z pestek wiśni

Oczywiście tego punktu nie mogło tu zabraknąć. Termofor – szczególnie ten naturalny i dopasowany do ciała – to świetny prezent dla kobiety w każdym wieku. I nie mówię tu o klasycznym gumowcu, który raczej kojarzy się z chorobą, niż z miłymi okolicznościami. Mówię tu o produktach takich jak Yokompres, czyli przemyślanych, tworzonych z sercem i dbałością o szczegóły (no i pięknie zapakowanych).

Termofor z pestkami wiśni może pomagać rozgrzać stopy po spacerze, przyniesie ulgę spiętym mięśniom, a także pomoże w trawieniu i poprawi przemianę materii. A już na pewno okaże się trafionym i uważnym prezentem dla tych kobiet, które potrzebują odrobiny ulgi podczas bolesnych miesiączek lub nawracających infekcji układu moczowego.

🎁Ogromny koc

Wyobraź sobie puchatą i miękką tkaninę, w którą możesz zatopić się bez reszty podczas długich, mroźnych wieczorów. Wielkie koce stały się hitem ostatnich lat, coraz częściej je dostrzegam w domach moich znajomych, a sama jestem dumną posiadaczką aż dwóch egzemplarzy. Dlaczego ogromny koc to dobry pomysł na praktyczny prezent dla kobiety? Ponieważ pozwala on na chwile komfortu i otulenia, a w dodatku zmieścicie się pod nim we dwoje. Czy potrzeba więcej argumentów?

Miły w dotyku koc to uniwersalny i praktyczny pomysł na upominek dla przyjaciółki, żony, siostry czy mamy. To jeden z najlepszych prezentów, jaki dostałam w ubiegłym roku – a trzeba podkreślić, że być to rok pełen niespodzianek. Teraz nie wyobrażam sobie wieczoru bez mojego zielonego koca, który czasami robi również za tło do fotografowania Yokompresów 🙂

🎁Rozgrzewający masaż

Nie każdy prezent dla kobiety musi mieć materialną formę. Równie cennymi i trafionymi prezentami okazują się te, które gwarantują niezapomniane doświadczenia. Mowa tu m.in. o ciekawym kursie, degustacji win, biletach do teatru, albo o odprężającym zabiegu np. masażu. Nic nie sprawia większej ulgi i rozkoszy, niż porządnie wymasowane plecy i rozluźnione mięśnie.

Ciepły masaż może być wykonywany gorącymi kamieniami, woskiem świecowym, olejami i olejkami, a nawet płynną czekoladą. Wiele kobiet sama nie kupiłaby sobie takiego prezentu. Przecież zawsze znajdzie się „coś ważniejszego”, niż własny komfort i samoopieka. Prezent dla kobiety w postaci rozgrzewającego masażu pozwoli jej się zrelaksować, zaopiekować się sobą, a także da ukojenie spiętym plecom.

🎁Naturalne świece

Innym prezentem pełnym ciepła, są różnego rodzaju ekologiczne i ręcznie robione świece. Ich główną zaletą jest bezpieczny skład, a także niesamowity wygląd. Świeca wykonana z naturalnych składników nie tylko będzie pięknie pachnieć, ale dzięki zawartym w nich olejkom eterycznym mogą stanowić element aromaterapii.

Co ważne, wiele twórców pozwala na indywidualny dobór ozdób i dodatków, dzięki czemu można spersonalizować świeczkę, którą chcemy komuś podarować. Np. dopasować ją do jej wystroju mieszkania, upodobań, hobby czy gustu.

Najsłynniejsze w historii i najcenniejsze prezenty dla kobiet

  • Historia świata pokazuje, że kobieta może dostać niesamowite i niezwykle zjawiskowe prezenty. Przykładem są m.in. słynne wiszące ogrody, którymi ozdobione były Babilońskie dachy. Ten podarunek zalicza się do siedmiu cudów starożytnego świata i został zbudowany na polecenie króla Nabuchodonozora II, jako podarunek dla jego żony Amytis.
  • Innym eleganckim prezentem dla kobiety był ponad 189 karatowy diament Orłow – jeden z najpiękniejszych i największych na świecie. Według oficjalnej wersji został on zakupiony przez rosyjską cesarzową Katarzynę Wielką. Jednak tajemnicą poliszynela jest fakt, że otrzymała go ona w prezencie od swojego kochanka, hrabiego Grigorija Orłowa.
  • Wyjątkowym i historycznym podarunkiem została obdarowana także Maria Fiodorowna Romanowa. W 1885 roku jej mąż, cesarz Aleksander III, zlecił z okazji świąt wielkanocnych stworzenie niezwykłego prezentu dla ukochanej kobiety. Miał być to wyraz najwyższego kunsztu złotniczego, które prezentowało jajko z kukułką. Tak właśnie powstało pierwsze Jajo Fabergé – niezwykłe dzieło wykonywane ze złota, srebra, kamieni szlachetnych, kości słoniowej oraz masy perłowej.
  • W zasadzie, jeżeli uznać Amerykę za kobietę, to również ona otrzymała niesamowity prezent. Należy bowiem pamiętać, że kultowa wręcz budowla, która stanowi symbol Stanów Zjednoczonych – Statua Wolności, została podarowana amerykanom przez zaprzyjaźnioną Francję. Pomnik był darem rządu francuskiego, aby upamiętnić przymierze obu narodów w czasie wojny o niepodległość. Co ciekawe został on wzniesiony we Francji i przewieziony do Ameryki w częściach.

Jakie prezenty sprawiają najwięcej radości?

Jak podkreśla dr Scott Rick z University of Michigan’s Ross School of Business, najlepszy prezent dla kobiety lub mężczyzny to ten, który wiąże się z pewnym poświęceniem. Mowa tu o pieniądzach, swoim czasie lub jednym i drugim. Według eksperta to właśnie poświęcenie pokazuje, że rozumiesz i znasz osobę, którą chcesz obdarować oraz że potrafisz ją zaskoczyć. Jeżeli jesteś gotów poświęcić swój czas i energię, na uszczęśliwienie bliskiej osoby, to prawdopodobieństwo, że znajdziesz praktyczny i trafiony prezent wzrasta.

o YOKO

Wymyśliłam, zaprojektowałam i tworzę naturalne termofory z pestek wiśni w idealnym kształcie. Dopasowują się do ciała i przynoszą ulgę dokładnie tam, gdzie trzeba :)