Czy można usiąść na termoforze?

Termofory mają długą historię i od setek, a nawet tysięcy lat, wspierają ludzi w walce z zimnem. W starożytnym Egipcie do tego celu wykorzystywano nagrzany piasek, w XIX wieku rozgrzewać przed snem łóżka metalowymi misami wypełnionymi wodą lub żarem, a współcześnie w większości domów możemy znaleźć gumowy lub naturalny termofor. W tym tekście odpowiem na bardzo ważne pytanie, od którego zależy Twoje bezpieczeństwo – czy można usiąść lub położyć się na termoforze?

Termofor powinien grzać tam, gdzie boli

Cała magia termoforu polega na tym, że działa on miejscowo, czyli w obrębie dokładnie tych tkanek i mięśni, do których dociera jego ciepło. To niezwykle istotne, ponieważ inne działanie na nasz organizm będzie miała np. sauna (w której podnosimy temperaturę całego ciała), a inne termofor z pestek wiśni (który zadziała dokładnie w tym obrębie, w którym chcemy).

Podczas menstruacji, a także w nawracających upierdliwościach układu moczowego, bólem objęte jest nie tylko podbrzusze, ale także wewnętrzna strona ud, pośladki i strefa między nogami. Czy można coś z tym rozbić? Gdy bolą nas te obszary, pojawia się wręcz instynktowna ochota na to, aby usiąść na termoforze. Chcemy, aby ciepło dotarło do tych najbardziej obolałych miejsc i przyniosło ulgę. Jednak siadanie na klasycznym, gumowym termoforze nie jest bezpieczne – aby zmniejszyć dolegliwości okresowe, lepiej sięgnąć po naturalny termofor – np. Yokompres wypełniony pestkami wiśni.

🚫 Czy można usiąść lub położyć się na gumowym termoforze?

Absolutnie NIE polecam takiej praktyki! Klasyczny termofor może łatwo pęknąć pod naporem ciężaru twojego ciała. W ten sposób zniszczy się nie tylko on sam, ale także rozleje się gorąca woda, która może poparzyć twoją skórę. Guma z pozoru może wydawać się gruba i wytrzymała, jednak nawet milimetrowy słaby punkt sprawi, że woda pod ciśnieniem znajdzie swoje ujście i rozedrze termofor.

A mówię to m.in. ze swojego doświadczenia, ponieważ przez parę lat byłam (niezbyt) dumną posiadaczką blizny od gorącej wody z termofora na tyłku. Co prawda nie usiadłam na termoforze, ale położyłam go sobie pod udami. W pewnym momencie poczułam ból i z trudem zaczęłam zdejmować z siebie mokre od gorącej wody spodnie. Niestety nie zdążyłam na czas i dotkliwie poparzyłam szanowne cztery litery.

✅ Siadanie na termoforze z pestek wiśni jest bezpieczne (a nawet wskazane)

Inaczej jednak wygląda kwestia termoforów z pestek wiśni. Siadanie na nich nie jest obarczone ryzykiem pęknięcia lub poparzenia wodą, a co najważniejsze, przynosi więcej korzyści, niż może wydawać się na pierwszy rzut oka. Naturalne termofory mają tę przewagę nad klasycznymi gumowcami, że elementem przynoszącym ulgę jest nie tylko samo ciepło, ale także ich struktura i możliwość wykorzystania ich również na zimno.

Trzy korzyści siadania na Yokompresie – termoforze z pestek wiśni:

  • Rozluźniające ciepło – siadając na naturalnym termoforze, pozwalasz ciepłu dotrzeć do krocza i dróg rodnych. Gorący okład poprawi przemianę materii i zmniejszy napięcia mięśni w tym obrębie. Wyjątkowy kształt Yokompresu idealnie dopasuje się do ciała i pozycji, w której chcesz z niego korzystać. Wyobraź tylko sobie naturalne ciepło, które obejmuje twoje pośladki i podbrzusze.
  • Automasaż mięśni dna miednicy – drobne pestki wiśni, z których zrobiony jest Yokompres, delikatnie masują krocze i tym samym rozkurczają napięte uda oraz mięśnie dna miednicy. Usiądź na Yokompresie i wykonuj delikatne okrężne ruchy biodrami. Pamiętaj jednak, aby nie robić nic na siłę i gdy poczujesz jakikolwiek dyskomfort, przerwij lub zmień pozycję.
  • Kojący chłód – Warto pamiętać, że Yokompres może posłużyć również jako zimny okład. Aby go ochłodzić, należy umieścić go w lodówce na minimum godzinę lub w zamrażarce na 30 minut. Siadanie na schłodzonym termoforze przyniesie ulgę w stanach zapalnych oraz przy opuchliźnie. Zimno w obrębie krocza i pośladków będzie pomagało na dolegliwości związane z hemoroidami, ranami poporodowymi lub obrzękiem wywołanym miesiączkowaniem.

Autor: YOKO

Wymyśliłam, zaprojektowałam i tworzę naturalne kompresy w kształcie macicy. Yokompresy to termofory z pestek wiśni dopasowane do kobiecego ciała i nie tylko - przynoszą ulgę dokładnie w tych miejscach, w których boli.
Instagram