Jak się bawi twój układ moczowy na wakacjach?

Wakacje to czas plenerów, wycieczek, festiwali i kolejek do toi-toya. Zapewne nie jestem jedyną kobietą, która przed kolejnym łykiem jakiegoś napoju zastanawia się, czy jest on wart zachodu. Nie jestem też jedyną, która z dużym przejęciem rozważa, czy zrobić siku w krzakach, czy może uda się donieść do domu! No właśnie, lato stawia naszym pęcherzom duże wyzwanie, a dbanie o swój układ moczowy na wakacjach staje się koniecznością, jeżeli nie chcemy spędzić większości urlopu w toalecie.

Ostatnio widziałam ciekawy, prokobiecy wynalazek, którym są zmyślne lejki do sikania w pozycji wyprostowanej. Jak dla mnie to doskonała rzecz, aby zadbać o układ moczowy na wakacjach. Kolejny game changer – podobnie jak Yokompresy 🙂

Latem łatwiej o infekcje dróg moczowych

Podczas wakacyjnych upałów bardzo łatwo złapać infekcję jakiejś części układu moczowego💦. Mogą wystąpić one w dowolnym jego fragmencie, np. w nerkach, moczowodach, pęcherzu i cewce. Chociaż najczęstszym i pierwszym atakowanym przez bakterie narządem jest zazwyczaj pęcherz. Kto nigdy nie biegał do kibelka 15 razy w ciągu godziny, żeby zostawić w muszli zaledwie jedną kropelkę, ten nie zrozumie, jaką ulgę może wtedy przynieść ciepły termofor między nogami!

Praktyczne porady dbania o układ moczowy na wakacjach

👍Sikaj wtedy kiedy potrzebujesz

Wakacje to czas imprez i festiwali, gdzie kolejki do kibelka są często dłuższe niż do baru! Mimo wszystko pamiętaj o tym, aby sikać wtedy, gdy trzeba – postaraj się oddawać mocz min. 8 razy dziennie. Im dłużej wstrzymujesz, tym więcej czasu dajesz bakteriom na rozwój w pęcherzu, skąd mogą one dostać się do nerek. Nie mówiąc już o tym, że życie z pustym pęcherzem jest po prostu piękniejsze!

👍Tylko dobre gacie!

Noś oddychające i łaskawe dla skóry majtki. Postaw na bawełnę (a wujek google podpowiada, że na bawełnę czesaną). Zrezygnuj w ogóle z bielizny w miejscach, w których będziesz się czuła bez niej komfortowo! Zadbaj o przewiew – letnia temperatura i wilgoć to zaproszenie do infekcji układu moczowego.

👍Pij i tańcz

Pamiętaj o nawodnieniu – staraj się pić od sześciu do ośmiu szklanek płynów dziennie. Pamiętaj, że alkohol i wysoka temperatura mogą Cię bardzo szybko odwodnić, a wówczas twój układ moczowy na wakacjach nie będzie miał się najlepiej. Najlepiej postaw na wodę! Różnego rodzaju kolorowe i musujące napoje są pyszne, ale nie zawsze są w stanie ugasić pragnienie i Cię “podlać”. Poza tym dobre nawodnienie sprawia, że piękniejesz:)

👍Świeżość w kroku

Zapewnij sobie przewiew i świeżość między nogami, dzięki kilku dobrym nawykom, które pozwolą zadbać o Twój układ moczowy na wakacjach. Jeżeli się obcierasz, korzystaj z delikatnych i dopasowanych do Ciebie żeli/olejków do higieny intymnej! Po skorzystaniu z toalety zawsze wycieraj od przodu do tyłu, aby nie przenosić bakterii i uniknąć infekcji. Zapewniaj sobie jak najwięcej rześkości między nogami m.in. jak najszybciej zdejmij z siebie mokry strój kąpielowy, jeżeli ocieka wodą i nie ma szybkiej szansy na całkowite wysuszenie.

👍Nie odparzaj się!

Zwróć uwagę na to, z jakich środków korzystasz i jak o siebie dbasz podczas okresu. Podpaska – szczególnie ta gruba i foliowa może bardzo szybko wywołać odparzenia. Istnieje coraz więcej rozwiązań, m.in. majtki menstruacyjne i kubeczki, które mogą ułatwić Twoje życie podczas letniego okresu! Świat idzie do przodu – na pewno znajdziesz coś komfortowego dla siebie:)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Post udostępniony przez Naturalne kompresy (@yokompresy)

 

 

Kobiety częściej chorują na infekcje układu moczowego?

O zgrozo! Kobiety chorują na infekcje układu moczowego do 30 razy częściej niż mężczyźni! Powodem tej jawnej niesprawiedliwości jest budowa naszego ciała. Kobieca cewka moczowa jest dużo krótsza niż u mężczyzn, a to ułatwia bakteriom dostanie się do pęcherza. Otwór cewki moczowej u kobiety znajduje się w bliskiej odległości od pochwy i odbytu, w których mogą rozwijać się drobnoustroje odpowiedzialne za infekcje. Właśnie dlatego uważna higiena, a nawet odpowiedni kierunek podcierania, mają szczególne znaczenie podczas letnich upałów.

o YOKO

Wymyśliłam, zaprojektowałam i tworzę naturalne termofory z pestek wiśni w idealnym kształcie. Dopasowują się do ciała i przynoszą ulgę dokładnie tam, gdzie trzeba :)