Czy używanie termoforu podczas menstruacji jest bezpieczne?

Wiele osób zastanawia się, czy termofor podczas menstruacji jest bezpiecznym pomysłem. Wokół tego tematu narosło wiele mitów i zabobonów, dlatego śpieszę z wyjaśnieniem. Dla niecierpliwych odpowiadam już teraz: tak, to całkowicie bezpieczny sposób na złagodzenie dolegliwości okresowych. Chcę rozwiać wszelkie wątpliwości, dlatego zapraszam was do odkrycia kilku faktów na temat tego, jak ciepło może być naszym sprzymierzeńcem podczas tych wymagających dni.

Co wspólnego ma starożytny Egipt z termoforem? 

Cofnijmy się w czasie do momentu sprzed 5 000 lat. Według źródeł pisanych to wtedy Egipcjanie zauważyli rozluźniające właściwości ciepła. Stosowali oni ten środek na ból w formie okładów z ciepłego piasku. Z tych właściwości ciepła korzystały także nasze pra-pra-pra-(…)-pra babki. 🙂 Miejscowe ogrzewanie organizmu należy do najstarszych metod przynoszenia ulgi we wszystkich kulturach – bez względu na historię czy region. 

Dlaczego termofor przynosi ulgę podczas menstruacji w bezpieczny i naturalny sposób?

Termofor podczas menstruacji to bezpieczne rozwiązanie, które pomaga zmniejszyć niedogodności okresowe i zapewnić sobie odrobinę komfortu. Jego działanie jest nieinwazyjne, a delikatne ciepło działa rozkurczowo na mięśnie i otula nasze podbrzusze oraz macicę (i w zasadzie każdy obszar ciała, który nam doskwiera w tych dniach).

🔥Ciepłe okłady rozluźniają podczas okresu:

Mięśnie macicy są aktywne i kurczą się podczas menstruacji, co może powodować dyskomfort i ból. Ciepłe okłady pomagają rozluźnić spięte mięśnie, łagodząc napięcie i redukując uczucie skurczu. Oprócz tego ciepło wpływa pozytywnie również na kłujące jajniki, mięśnie pośladków czy ciągnące uczucie w dole pleców, które towarzyszą menstruacji.

🔥Ciepło rozszerza naczynia krwionośne:

Ciepło rozszerza naczynia krwionośne, a to z kolei zwiększa przepływ krwi do obszarów objętych mocą termoforu. Poprawa krążenia dostarcza więcej tlenu i substancji odżywczych, wspierając proces regeneracji tkanek i łagodząc dolegliwości związane z miesiączką. Oprócz tego ciepło zmniejsza wrażliwość receptorową – a mówiąc bardziej po ludzku blokuje przekazywanie sygnałów bólowych do mózgu. To może pomóc w zmniejszeniu intensywności bólu menstruacyjnego.

🔥Termofor podczas menstruacji koi ciało i duszę:

Ciepły termofor jest bezpieczny i działa relaksująco na ciało, co może pomóc w zmniejszeniu ogólnego napięcia i stresu związanego z dolegliwościami menstruacyjnymi. Jest to naturalny sposób na poprawę samopoczucia i zapewnienie sobie odrobiny komfortu.

Termofor, jako bezpieczny i domowy sposób podczas menstruacji ma też inny, dodatkowy wymiar. Oprócz łagodzących właściwości, pozwala także na znalezienie chwili dla siebie. Przyłożenie materiału wypełnionego ciepłem i poczucie, jak ucisk puszcza, to już samo w sobie kojące doświadczenie. 

Wsłuchanie się w swój organizm podczas okresu jest wtedy łatwiejsze: napięcie sygnalizuje, że w Twoim ciele znajdują się mięśnie i organy, o których na co dzień nie myślisz. Pozwala to zyskać świadomość ciała, a termofor przynosi szybką ulgę. Nie ograniczaj jego użycia tylko do podbrzusza. Podczas okresu, dają o sobie znać takie krocze, pośladki i lędźwia. Co Ty na to, aby potraktować je ciepłem?

Dodaj do tego przedłużony, wyciszający oddech, a być może kolejna menstruacja z ciepłym kompresem nie będzie już dla Ciebie negatywnym przeżyciem. Takie zaopiekowanie się sobą to chyba najsłodszy z wymiarów self-care!

❄️ Zimny termofor podczas menstruacji – czy to dobry pomysł?

Na okresowe spięcie mięśni lepsze są zwykle ciepłe okłady, ale te zimne mogą pomóc na inne związane z nim dolegliwości. Podczas menstruacji wiele osób odczuwa dyskomfort związany z uczuciem ciężkości (najczęściej wywołany zatrzymywaniem wody w organizmie). W tym przypadku to zimne okłady spiszą się lepiej. 

Nie wahaj się i użyj termofora również na stopy, dłonie lub twarz. Testuj i szukaj dla siebie najlepszych rozwiązań. Wierzę, że znajdziesz dla siebie te, które pozwolą Ci przejść przez czas menstruacji z cierpliwością, bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem.

Dwie najważniejsze zasady bezpieczeństwa stosowania termoforu podczas menstruacji

Jednym z mitów jest to, że podczas menstruacji grozi nam krwotok, który może wywołać ciepła temperatura. W niektórych nierzetelnych źródłach internetowych zakazuje się nawet ciepłych kąpieli.

Nie wiem, jak Ty, ale ja nie wyobrażam sobie zrezygnować z nich podczas okresu, bo to właśnie wtedy potrzebuję tego, jak żadnego innego dnia. Dlatego też biorę rozgrzewające kąpiele, a mój organizm reaguje rozluźnieniem.

Jaka są więc zasady bezpiecznego korzystania z termoforu podczas menstruacji? Po prostu obserwuj, jak Twoje ciało na niego reaguje i nie dopuść, aby termofor był zbyt gorący.

Jeśli jeszcze nie stosowałaś okładów w ten sposób, to musisz mi uwierzyć na słowo: poczujesz, kiedy ciepło zaczyna działać. Termofor musi być ciepły, nie gorący. Nadchodzące rozluźnienie to znak, że taka temperatura jest dla Ciebie odpowiednia. Nie zwiększaj jej, aby szybciej pozbyć się dolegliwości – to tak nie działa. 

Zatem, czy termofor podczas menstruacji jest bezpieczny? Tak, jeśli nie jest on zbyt rozgrzany, a Ty korzystasz z niego z uważnością. Sesja okładów ma być przyjemna, a Ty powinnaś odczuwać delikatne ciepło i postępujące puszczanie napięcia. To nieprawda, że “gorzki lek leczy najlepiej”. W przypadku bezpiecznego korzystania z termofora podczas menstruacji, najlepiej sprawdza się to, co jest dla Ciebie przyjemne, przynosi ulgę i do czego chcesz wracać. Ten okład nie powinien parzyć ani wywoływać dyskomfortu, aby zadziałał. 

Czy termofor podczas menstruacji jest bezpieczny? Tak! A w szczególności ten naturalny!

Ostatnią z wątpliwości związanych ze stosowaniem termoforu podczas menstruacji jest jego budowa. A co jeśli materiał nie wytrzyma i ciepła woda wydostanie się na zewnątrz? Odpowiedzią na to jest Yokompres – naturalny i bezpieczny termofor wypełniony pestkami wiśni, który raz rozgrzany (lub ochłodzony) utrzymuje temperaturę przez długi czas.

Został on zaprojektowany tak, aby zapewniać komfort i bezpieczeństwo. Dopasowuje się do ciała, nie pęka i dociera tam, gdzie go potrzebujesz. Yokompres udowodni, że możesz zwiększyć komfort podczas okresu bez strachu o swoje bezpieczeństwo. 

Ten termofor możesz stosować tak, jak lubisz i czujesz. Możesz przykładać go do brzucha, kłaść się na nim lub siadać: bez obaw o jego pęknięcie i poparzenie się wodą. Yokompres został zaprojektowany z myślą o wsparciu podczas menstruacji. Ma taki kształt i wielkość, które zapewnia bezpieczeństwo korzystania – ciepło dociera tam, gdzie powinno, a termofor jest ciepły odpowiednio długo.

Ponadto został wykonany z naturalnych materiałów (certyfikowanej bawełny OEKO-TEX Standard 100, włókna bambusowego i oczyszczonych i wysuszonych pestek wiśni). Każdy jego element jest przebadany pod kątem bezpieczeństwa dla zdrowia.

Ponadto każda sztuka jest szyta ręcznie. Nieźle, prawda? 🙂

Yokompres to termofor, który może stanowić bezpieczne wsparcie podczas menstruacji, ale pamiętaj, że w przypadku niepokojących objawów warto skonsultować się ze specjalistami, np. ginekologiem lub fizjoterapeutą uroginekologicznym.

o YOKO

Wymyśliłam, zaprojektowałam i tworzę naturalne termofory z pestek wiśni w idealnym kształcie. Dopasowują się do ciała i przynoszą ulgę dokładnie tam, gdzie trzeba :)
error: Content is protected !!