Jak podgrzać termofor z pestek wiśni

Jak podgrzać termofor z pestek wiśni w mikrofali lub piekarniku?

Odkąd szyję moje Yokompresy, praktycznie na każdym kroku słyszę pytania: Jak to w ogóle działa oraz jak podgrzać termofor z pestek wiśni? Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, zdecydowałam się wyjaśnić nurtujące kwestie w tym artykule. Dla wielu osób to, jak działa taki naturalny termofor, wciąż jest czarną magią – a szkoda! Trzeba to zmienić, ponieważ uważam, że każdy człowiek zasługuje na odrobinę tego naturalnego ciepła.

Termofor z pestkami wiśni – Jak to w ogóle działa?

Zasady działania klasycznego termoforu są dość oczywiste. Do gumowej bańki wlewamy ciepłą wodę i mamy termofor. Inaczej jednak działają naturalne kompresy, w których nośnikiem ciepła są właśnie pestki wiśni. Te drobne kuleczki mają niezwykłą moc magazynowania i oddawania nadanej im temperatury. Oznacza to, że po podgrzaniu termoforu z pestkami wiśni w piekarniku lub mikrofali, będą one trzymały i dzieliły się swoim ciepłem. Natomiast po schłodzeniu ich w zamrażarce lub lodówce, zamienią się w zimny okład. Jednak w tym artykule zostańmy przy tej pierwszej funkcji. Poniżej znajdziesz odpowiedź na to, jak bezpiecznie podgrzać termofor z pestek wiśni dla dorosłych w domu. A na końcu tego tekstu opiszę, w jaki sposób naturalny kompres może przynieść ci ulgę.


🔥 Jak zagrzać termofor z pestek wiśni w piekarniku

To, jak długo i w jakiej temperaturze należy ogrzewać termofor w piekarniku, zależy w dużej mierze od jego wagi oraz kształtu. Pestki wiśni muszą muszą mieć chwilę, aby zaabsorbować ciepło, dlatego innego czasu w piecu będą potrzebowały duże termofory dla dorosłych, a innego te małe, dla niemowlaków. Te mniejsze będą też proporcjonalnie krócej trzymały ciepło. Poniższe wskazówki dotyczą ogrzewania Yokompresów, czyli naturalnych termoforów, które wypełnione są ok. 450 gramami pestek wiśni.

 1. Nagrzej piekarnik do ok. 100°C – najlepiej użyć funkcji termoobiegu.
 2. Włóż do piekarnika równo rozłożony termofor tak, aby nie dotykał ścianek.
 3. Poczekaj od 20 do 30 minut.
 4. Wyjmij termofor i ciesz się jego ciepłem.

Co ważne❗ Termofor będzie ciepły już po kilku minutach, jednak jeśli zależy Ci na tym, aby dłużej był gorący, musisz uzbroić się w cierpliwość i dać mu czas na nabranie odpowiedniej temperatury.

Jak podgrzać termofor z pestek wiśni w piekarniku – kwestie bezpieczeństwa

 • Upewnij się, że piekarnik jest względnie czysty. Jeżeli na jego ściankach lub ruszcie znajdą się resztki jedzenia lub tłuszczu, mogą one się przypalać podczas przygotowywania termoforu.
 • Aby mieć pewność w kwestii higieny, możesz podgrzać termofor na folii lub papierze do pieczenia, aby nie dotykał on bezpośrednio blachy lub rusztu piekarnika.
 • Wywietrz piekarnik. Jeżeli wcześniej była przygotowywana w nim ryba lub inna, intensywnie pachnąca potrawa, wówczas termofor może przejść jej zapachem.
 • Upewnij się, że termofor nie dotyka nagrzanych ścianek lub grilla w piekarniku.
 • Ustaw budzik, żeby przypomniał ci o pozostawionym w piekarniku termoforze z pestek wiśni.
 • Pamiętaj o WYŁĄCZENIU funkcji „grill”. Rozgrzany grill może przypalić bawełnę.

Termofor z pestek wiśni – jak zrobić go w piekarniku?

Tak na prawdę to, jak długo należy podgrzewać termofor, zależy w dużej mierze od Twoich upodobań. Podczas pierwszych kilku użyć możesz testować najlepszą kombinację temperatury i czasu. Pamiętaj jednak, aby nagrzanie piekarnika nie przekraczało 120°C. To w mojej ocenie maksymalna bezpieczna temperatura. Pamiętaj, że powyższe wskazówki dotyczą podgrzania termoforu o wadze ok 450g, te mniejsze będą potrzebowały niższej temperatury i krótszego czasu.🔥 Termofor z pestek wiśni do mikrofali

Jednak piekarnik to nie jedyny sprzęt domowy, który pozwoli ci podgrzać naturalny kompres. Innym, a w dodatku dużo szybszym sposobem, jest przygotowanie termofora w kuchence mikrofalowej. Podczas bolesnego okresu chcemy jak najszybciej przynieść sobie ulgę ciepłym okładem, a mikrofala załatwia sprawę już w dwie minutki. Aby nadać Yokompresowi lub innemu termoforowi z pestek wiśni, odpowiednią temperaturę, skorzystaj z poniższych wskazówek:

 1. Ustaw kuchenkę mikrofalową na 600W.
 2. Włóż termofor do środka tak, aby mógł się swobodnie kręcić.
 3. Ustaw czas na ok. 1-2 minuty.
 4. Wyjmij termofor i przyłóż do wybranej części ciała.

Zanim podgrzejesz termofor z pestkami wiśni w mikrofali:

 • Sprawdź czystość i zapach twojej mikrofali. Bawełna i pestki wiśni, z których zrobiony jest Yokompres, mogą przejąć zapach wcześniej przygotowywanej potrawy. Z tego powodu przed przygotowaniem termofora w mikrofali, warto ją przewietrzyć i przetrzeć ręcznikiem papierowym.
 • Upewnij się, że będzie on mógł spokojnie KRĘCIĆ SIĘ w mikrofalówce. Ten ruch jest niezwykle ważny, ponieważ to dzięki niemu to, co wkładamy do mikrofali, podgrzewa się równomiernie. Jeżeli termofor „utknie” w jednej pozycji, może dojść do przegrzania którejś z jego części.
 • Pamiętaj o bezpieczeństwie i nie trzymaj go tam za długo! Zbyt wysoka temperatura może uszkodzić Yokompres, lub rozgrzać go do takiego stopnia, że mógłby podrażnić Twoją skórę.
 • Po wyjęciu w mikrofali Twój termofor może dawać wrażenie bycia lekko wilgotnym. Zupełnie się tym nie przejmuj. Kuchenka mikrofalowa wyciąga wodę z naturalnych pestek, stąd ten efekt. Twój Yokompres szybko wróci do normy, dzięki temperaturze, którą nabrał.

Potrzebujesz więcej informacji na temat podgrzewania termoforu w mikrofali👇


Ile czasu podgrzewać termofor z pestek wiśni?

Często u osób, które po raz pierwszy korzystają z termoforu z pestek wiśni pojawia się pytanie – po czym poznać, że ten jest gotowy? Jako, że każdy z nas lubi inną temperaturę, moja rada jest taka:

👍 Gdy po przyłożeniu termoforu z pestek wiśni do ciała lub ubrania czujesz kojące ciepło, które przynosi ulgę, to znaczy, że termofor jest idealny!

🤏 Jeżeli jest on niewiele cieplejszy od twojej dłoni i nie czujesz jakieś większej różnicy, daj mu jeszcze trochę czasu na nabranie temperatury (no chyba, że właśnie takie lekkie rozgrzanie lubisz).

✋Natomiast jeżeli wrażenia są zbyt intensywne, owiń Yokompres – termofor z pestek wiśni chustką lub kocem, aby nie podrażnił Twojej skóry, a następnym razem ogrzewaj go nieco krócej.

Gdzie przykładać termofor, gdy już jest rozgrzany?

 • NA PODBRZUSZE – przy ciężkiej miesiączce, niestrawności i zaparciach, skurczach brzucha lub uciążliwościach układu moczowego.
 • NA KARK – aby rozluźnić spięte mięśnie i zrelaksować się. Dwa ramiona Yokompresu układają się na Twojej szyi, a środkowy opada wzdłuż kręgosłupa.
 • NA KRZYŻ – termofor przynosi ukojenie również w napięciach mięśni odcinka lędźwiowego. Można położyć go sobie na plecach lub położyć go za sobą w pozycji siedzącej.
 • NA STAWY – ciepło sprawia, że włókna mięśniowe stają się elastyczniejsze, a dzięki temu zwiększa się ich ruchomość.
 • NA POŚLADKI – czasami zimą, po długim spacerze czy podczas bolesnego okresu, mamy po prostu ochotę usiąść na czymś cieplutkim. I tutaj mam dobrą wiadomość – na termoforze z pestek wiśni można (a nawet warto) siadać!
 • NA COKOLWIEK – w zasadzie termofor z pestek wiśni możesz przyłożyć do dowolnej części ciała. Na stopy, zmarznięte dłonie, przytulić go do serca lub rozgrzać nim zatoki. Jeżeli znajdziesz jakieś jego inne, genialne zastosowanie, o którym nie wspomniałam, to koniecznie daj mi znać 🙂

o YOKO

Wymyśliłam, zaprojektowałam i tworzę naturalne termofory z pestek wiśni w idealnym kształcie. Dopasowują się do ciała i przynoszą ulgę dokładnie tam, gdzie trzeba :)