intymność i ciepło w łóżku

W jaki sposób budować intymność i komfort w łóżku z pomocą ciepła?

Intymność i ciepło mają ze sobą wiele wspólnego, a ogień w łóżku jest na wagę złota! Możemy doświadczać go w pożądliwych spojrzeniach, rozbudzonych zmysłach, hipnotyzującym dotyku i całej masie innych, przyjemnych doznań. Co jednak zrobić, gdy ten zaczyna wygasać? Gdy długoletnia relacja lub trudy codziennego życia zaczynają drastycznie wpływać na temperaturę sfery seksualnej i figle w łóżku? Tu z pomocą może przyjść ciepło!

O wsparcie w napisaniu tego artykułu poprosiłam Gabrysię, którą szerzej możecie znać jako My Pleasure. Zapraszamy do poznania naszych pomysłów, na budowanie intymności z wykorzystaniem ciepła 👇

Ochłodzenie łóżkowych relacji?

Długi staż związku czasem nie sprzyja utrzymaniu namiętności, a libido lubi płatać figle. Obowiązki, stres i zmartwienia przejmują nad nami kontrolę, co niestety nie wpływa dobrze na sferę seksualności. A przecież każdy zasługuję na przyjemność! 

Urozmaicenie intymności może być świetnym pomysłem. Nie bez powodu na rynku mamy dostęp do wielu świetnych gadżetów, które tylko na nas czekają. Pomagają one rozbudzić wyobraźnie i dodać nieco pikanterii w naszych sypialniach. Dzisiaj skupimy się jednak na czymś bardziej subtelnym i komfortowym.

Jak sprawić, aby w łóżku znowu powiało gorącem?

Aby budować intymność i wprowadzać odpowiedni nastrój do sypialni, wcale nie trzeba inwestować w wymyślne sprzęty. Czasami wystarczy odrobina ciepła i uważności, by poczuć prawdziwy ogień w relacji! Poniżej przygotowałyśmy kilka sprawdzonych sposobów na to, jak wykorzystać gorąco do budowania intymności i komfortu w łóżku.

  • Masaż rozgrzewający zmysły

Sposobem na rozpalenie ognia w łóżku, może być zmysłowy masaż wykonany ciepłymi olejkami lub specjalnymi świecami do masażu. Nie mówimy tu o fizjoterapeutycznym czy sportowym masowaniu – w tym masażu chodzi bardziej o figle w łóżku. Jeżeli chcecie zadbać o intymność, warto postawić na głaskanie czy ugniatanie dowolnej części ciała drugiej połówki. Masaż zapewnia rozluźnienie i odprężenie, ale to nie wszystkie jego zalety. Powolne dotykanie ukochanej osoby, może pomóc odkryć wcześniej pomijane strefy erogenne na jej ciele lub nowy sposób na sprawienie jej przyjemności. Masaż to intymna relacja dwóch ciał, która wcale nie musi mieć stricte seksualnego znaczenia – ale wykonany w odpowiedniej atmosferze, może być świetnym początkiem zbliżenia. Pamiętajcie jednak że:

“Nie znam nikogo, kto odmówiłby przyjemnego masażu. Oj taak! Niewiele jest rzeczy bardziej przyjemnych i relaksujących niż romantyczny masaż wykonany przez drugą połówkę po ciężkim dniu. Dotyk ma magiczną moc. Szczególnie wtedy, gdy dotyka nas bliska i ukochana osoba. Delikatne, czułe ruchy. Ciepło rąk. Piękny zapach unoszący się z rozgrzanego olejku… wyobraźnia zaczyna działać co nie? 😉 “

  • Wspólny prysznic lub ciepła kąpiel

Sposobem na budowanie intymności w związku mogą być także kąpiele lub prysznice brane z ukochaną osobą. I tutaj warto zwrócić uwagę na dwa pozytywne aspekty tej czynności. Po pierwsze – jak podkreśla dr Christopher Lowry, członek Center for Neuroscience na University of Colorado Boulder – ekspozycja na bodźce o wyższej temperaturze, które nie są bolesne ani nieprzyjemnie gorące, może poprawić nastrój i wpływać pozytywnie na nasze samopoczucie. Po drugie, to sposób na bycie ze sobą blisko i doświadczanie nawzajem swoich ciał. Ciepło dodatkowo rozpala zmysły i pozwala w komfortowych warunkach wejść na wyższy poziom intymności.

“Wspólna kąpiel? Ciepły prysznic? Brzmi cudownie.. intymna atmosfera, świeczki, ciepły strumień wody – to wszystko może idealnie rozbudzić wasze zmysły. Ciepło idealnie rozluźni spięte ciało i da wam chwile ukojenia. Wzajemne mycie swoich ciał, delikatny dotyk.. aż sama się rozmarzyłam. Intymne sytuacje potrafią niesamowicie zbliżyć nas do siebie, czasem warto korzystać z takich chwil wspólnie i nie oszczędzać na kreatywności. To wasza chwila, wasz wspólny czas, wasza gra wstępna.. co wydarzy się potem? O tym wiecie tylko wy, to od was zależy jak potoczy się WASZ wieczór.”

  • Gorąca czekolada i blask świec

To sposób dla prawdziwych romantyków. Aby wprowadzić więcej intymności i nastroju do waszego życia seksualnego, warto zadbać o kilka detali, które mogą totalnie odmienić wasz wieczór. Delikatne światło świec, nastrojowa muzyka i… gorąca czekolada – czyż to nie brzmi idealnie? Ciepłą czekoladą możemy zrobić masaż ukochanej osobie lub zjadać ją z siebie nawzajem. Co ważne, zawarte w czekoladzie kakao, to bogate źródło przeciwutleniaczy, a także substancji, które mają pozytywny wpływ na nasz nastrój i libido. Pozwólcie sobie zatem na chwilę rozkoszy i rozpływajcie się w łóżku razem z czekoladą 🙂

  • Wieczór z kocykiem i rozpieszczanie

Ale bliskość to nie tylko dotyk, namiętny nastrój czy seks. Budowanie empatii i komfortuz pomocą ciepła to także wspólne odpoczywanie i dawanie sobie wytchnienia. Dużą role w ogrywa uważność w sypialni czyli delikatność i intymność . To wyczucie na to, co przeżywa druga strona i niesienie jej ulgi. Jeżeli to właśnie stres, choroba lub trudne wydarzenia sprawiają, że ogień w waszej sypialni gaśnie, wówczas dodatkowa presja związana z usilnym rozżarzeniem tej relacji, może przynieść więcej szkód niż pożytku. Możecie zadbać o intymność, spędzając wspólnie czas, relaksując się i prawdziwie rozpieszczając.

“Co pomaga zbudować głębszą bliskość z partnerem? Czasami jest to po prostu wspólny wieczór pod kocykiem przed telewizorem, z termoforem, gorącą herbatą i zestawem waszych ulubionych przekąsek! Zaciągnijcie zasłony zaciemniające do sypialni i cieszcie się intymnością. Czułość i wsparcie w relacji potrafią zdziałać cuda. Zastanówcie się, co może sprawić prawdziwą radość waszej drugiej połówce i zorganizujcie dla niej właśnie taki wieczór.”

Intymność i ciepło idą w parze?

Oczywiście! I pod kątem fizycznym i psychicznym. Ciepło kojarzy się nam z komfortem, bezpieczeństwem i bliskością – to niezbędne elementy do zbudowania prawdziwej intymności w relacji. Szczególnie tej długoletniej. Grzejmy się nawzajem i dawajmy sobie tyle ciepła, ile potrzebujemy. Mówi się, że oczy to zwierciadło duszy, dlatego zawsze warto spojrzeć drugiej połówce prosto w oczy i zapytać, czego potrzebuje. Po więcej informacji na temat seksualności zapraszamy na profil My Pleasure, a termofory idealnie dopasowane do ciała znajdziesz w sklepie Yokompresów 🙂

o YOKO

Wymyśliłam, zaprojektowałam i tworzę naturalne termofory z pestek wiśni w idealnym kształcie. Dopasowują się do ciała i przynoszą ulgę dokładnie tam, gdzie trzeba :)