Prezent dla świeżo upieczonej mamy

Jaki wybrać prezent dla świeżo upieczonej Mamy?

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najbardziej emocjonalnych świąt w naszym kraju – Dzień Matki. Jak co roku powoli zaczynamy głowić się nad tym, jaki prezent możemy podarować naszym mamom oraz co sprawi im największą radość. Istnieje jednak szczególnie ważna grupa osób, dla której data 26 maja 2023 stanie się dużym przeżyciem. Pojawia się zatem pytanie, jaki wybrać prezent dla świeżo upieczonej mamy, która w tym roku będzie obchodziła Dzień Matki po raz pierwszy?

Dlaczego pierwszy Dzień Matki jest szczególny?

Rodzice, którzy powitali na świecie swoją pierwszą pociechę, będą mieli okazję po raz pierwszy celebrować ten czas w swej nowej roli. Dzięki temu to święto nabiera zupełnie innego wymiaru. To nowe doświadczenie, którym warto się cieszyć i obchodzić uroczyście. Z pewnością przyda się jakiś kwiatek, pyszne jedzenie i drobny prezent dla świeżo upieczonej mamy – a może nawet uda się zorganizować jakieś wychodne?

Prezent dla mamy a prezent dla dziecka to dwie różne rzeczy!

W okolicy porodu lub zaraz po nim to zazwyczaj niemowlak jest w centrum zainteresowania. To o jego zdrowie pyta rodzina i to on obsypywany jest podarunkami, gryzakami, śliniakami i maskotkami. Świeżo upieczone mamy, jako prezent dostają raczej takie produkty, jak zapas pieluch czy pampersów. Są one rzecz jasna potrzebne, gdy dziecko przychodzi na świat, ale czy możemy nazwać je właściwym prezentem z okazji tego święta?

Moim zdaniem nie – w Dniu Matki, szczególnie tym obchodzonym po raz pierwszy, w centrum uwagi powinna znaleźć się kobieta. To czas, w którym szczególną uwagą powinniśmy otoczyć nasze rodzicielki i tę wymagającą rolę, którą na siebie wzięły. Z tego powodu prezent dla świeżo upieczonej mamy powinien dotyczyć właśnie jej! Rozpieszczać ją, sprawiać jej radość, przynosić ulgę i odciążać.

Pomysły na prezent dla świeżo upieczonej mamy

Pamiętaj, aby dopasować prezent do potrzeb i upodobań osoby, którą chcesz obdarować. Każdy człowiek jest inny, dlatego takich uniwersalnych prezentów, które sprawią radość każdej młodej mamie jest niewiele. Aby uprościć sprawę, przygotowałam kilka propozycji na prezent dla świeżo upieczonej mamy, w ramach trzech kategorii:

🎁 Prezent nastawiony na komfort i rozpieszczanie

Bardzo często jest tak, że świeżo upieczona mama nie ma czasu i przestrzeni na to, by troszczyć się o swój komfort. Trudno się dziwić, skoro jej ciało przeszło przez trudny i wymagający proces, a obok niej leży absolutnie bezbronne, w pełni od niej zależne i kochane dziecko. Aby pozwolić jej na chwilę relaksu i rozpieszczenia, sięgnij po te prezenty:

  • Kosmetyki to prezent dobry tylko wtedy, gdy wiesz w jakich markach lub rodzaju pielęgnacji lubuje się młoda mama, którą chcesz obdarować. Uniwersalnie zawsze możesz postawić na zestaw pielęgnacyjny dla dłoni lub stóp, które zazwyczaj dostają w kość podczas ciąży.
  • Box prezentowy pełen cudów. Pudełka prezentowe są zazwyczaj skomponowane z samych rarytasów. Zazwyczaj znajdzie się tam dobra herbata oraz jakaś słodkość. Gotowy zestaw prezentowy pozwala delektować się wieloma wyjątkowymi specjałami.
  • Masaż to pomysł praktycznie uniwersalny. Możesz zamówić dla niej ten relaksujący, w którym w ruch idą olejki eteryczne lub czekolada. Może też być to wizyta fizjoterapeutki np. uroginekologicznej, wówczas ten prezent dla świeżo upieczonej mamy będzie kwalifikować się również do kategorii poniżej, czyli prezentów dbających o odciążenie i odpoczynek.

🎁 Prezent odciążający świeżo upieczoną mamę

Choć świętowanie Dnia Matki kojarzy się raczej z gwarem, dziecięcymi uśmiechami i rodzinnym zamieszaniem, tak w przypadku prezentu dla świeżo upieczonej mamy, powinien gwarantować jej spokój odrobinę wytchnienia. To właśnie teraz tak bardzo brakuje siły i czasu. Dlatego prezent dla świeżo upieczonej mamy powinien być wyrazem wsparcia, które da jej ciału raz głowie jak najwięcej chwil wytchnienia i odpoczynku. To teraz niezbędne rzeczy dla młodej mamy! Dla kobiety, która i tak „niczego nie potrzebuje” dobrym prezentem może być:

  • Chwila dla siebie – czy można o tym mówić, jak o prezencie dla świeżo upieczonej mamy? Okazuje się, że tak, ponieważ wiele młodych mam mówi o tym, jak trudno jest im znaleźć chwilę dla siebie. Gdy na świecie pojawia się dziecko wówczas samotna godzina w wannie z książką lub wieczór poza domem mogą być niezwykle trafionym podarunkiem.
  • Termofor z pestek wiśni również może przynieść ulgę dla młodej mamy. To prezent pełen ciepła, który pozwoli jej oraz maluszkowi na chwilę rozluźnienia i odpoczynku. Yokompres, czyli ręcznie szyty termofor dopasowanym do kobiecego ciała może być przydatnym i pełnym empatii prezentem dla świeżo upieczonej mamy. Można stosować go na ciepło oraz zimno i przykładać go na podbrzusze, obolałe piersi, zdrętwiały kark lub opuchnięte stopy. W zasadzie jest to prezent dla noworodka i mamy 🙂
  • Dieta pudełkowa lub wysprzątanie chaty zaliczają się raczej do tych praktycznych prezentów, jednak mimo to mogą być dowodem miłości i nieść w sobie ogrom romantyzmu. Odjęcie zadań i zmartwień to piękny prezent z okazji pierwszego Dnia Matki. Zapewni on mamie odrobinę oddechu oraz pozwoli jej choć na chwilę zwolnić obroty.

🎁 Sentymentalny prezent na pamiątkę

Czasami prezent może być po prostu związany z emocjami i celebrowaniem wspólnego życia. Wówczas prezentem powinno być coś, co będzie przypominało i rozgrzewało wspomnienia na samą myśl o pierwszym Dniu Matki. Poniżej kilka pomysłów na sentymentalny prezent z okazji tego święta:

  • Kompilacja filmów i zdjęć to też fajny pomysł na prezent dla młodej mamy, szczególnie wtedy, gdy czujesz w sobie kreatywny dryg. Możesz zebrać najważniejsze zdjęcia z czasu ciąży oraz pierwszych chwil z bobasem i ułożyć je w film pełen wspomnień. Będziecie mogli wrócić do niego po latach, by na nowo przeżywać te wspólne chwile.
  • Kubek ze zdjęciem to również bardzo indywidualny prezent dla świeżo upieczonej mamy, który będzie sprawiał jej radość każdego dnia. Zastanów się, jaki rodzaj najbardziej przyda się młodej mamie – filiżanka, zwykły kubek lub może taki termiczny? Teraz pozostało wybrać ulubione zdjęcie rodziny i zamówić wybrany kubek z takim nadrukiem.
  • Personalizowana biżuteria dla mamy staje się coraz popularniejsza. Najpopularniejszy rodzajem jest złota lub srebrna biżuteria z wygrawerowaną datą urodzenia lub imieniem dziecka. Inną opcją może być również prezent w duchu handmade. Można znaleźć wiele artystek które np. zatapiają kosmyki włosów dziecka w szkle lub żywicy i robią z nich niesamowitą oraz niepowtarzalną biżuterię.

Kto daje prezent dla świeżo upieczonej mamy?

Zapewne każdy z nas, już od najmłodszych lat przygotowywał dla swojej mamy własnoręcznie przygotowane podarunki. Często były to ramki do zdjęć klejone wraz z przedszkolanką z makaronu lub laurki i kwiaty z bibuły. Jak jednak wygląda kwestia dawania prezentów z okazji Dnia Matki, gdy dziecko jest jeszcze w wieku niemowlęcym? Wówczas dobrym gestem jest dawanie prezentu dla mamy przez drugiego rodzica. Jest to swego rodzaju symbol, który pozwoli kobiecie świętować ten dzień już od pierwszego roku w nowej roli.

Uważam jednak, że prezenty dla świeżo upieczonej mamy lub ogólnie prezenty dla nowych rodziców są bardzo wskazane. Jeżeli w twojej okolicy jest jakaś mama, której chcesz coś sprezentować, zupełnie się nie krępuj – dawanie prezentów mamom nie jest zarezerwowane wyłącznie dla dzieci 😛

Czy wypada świętować Dzień Matki będąc jeszcze w ciąży?

Pojawia się również pytanie, czy kobiecie, która jest jeszcze przed porodem można dawać prezenty z okazji Dnia Matki. Należy jednak pamiętać, że to rodzice decydują o tym, czy chcą celebrować to święto jeszcze zanim maluszek pojawi się na świecie. Nie ma konkretnych przeciwskazań do tego, by dawać prezenty z tej okazji kobietom, które czekają na rozwiązanie. Co więcej uważam, że warto świętować każdą okazje, szczególnie związane z tak ważnym wydarzeniem w życiu, jak zostanie rodzicem.

o YOKO

Wymyśliłam, zaprojektowałam i tworzę naturalne termofory z pestek wiśni w idealnym kształcie. Dopasowują się do ciała i przynoszą ulgę dokładnie tam, gdzie trzeba :)

Comments

Comments are closed.